Dlaczego warto zobaczyć Multimedialne Muzeum Karkonoszy?

​Karkonosze najczęściej kojarzą się nam wyłącznie z pieszymi wycieczkami. Okazuje się, że ostatnio pojawiło się Multimedialne Muzeum Karkonoszy. Zdecydowanie może umożliwić zyskanie całkowicie nowego spojrzenia na nie tylko na edukację, ale i na historię.

Muzeum Multimedialne Karkonoszy

Multimedialne Muzeum w  Karkonoszach zlokalizowane jest właśnie w Karpaczu. To prawdziwie unikalne i niezwykle interesujące miejsce składające się aż z 9 sal. Umożliwia połączenie ciekawych informacji z przygodą. Można również potraktować je niczym cofnięcie się w przeszłość, czyli jakieś miliony lat temu. W całym muzeum rozbrzmiewa muzyka filmowa, dzięki temu Multimedialne Muzeum w Karpaczu to prawdziwa uczta audiowizualna.

Karkonoskie legendy wciągają, bo są przepełnione fantazją. Poznanie historii do gustu przypadnie wystawa, czyli ta znajdująca się w Multimedialnym Muzeum Karkonoszy. Tutaj czeka pasjonująca podróż w czasie. Przechodząc przez uporządkowane chronologicznie sale, będzie można zobaczyć wiele wydarzeń, które odcisnęły swe piętno na Karkonoszach. Znajdujące się tam nowoczesne urządzenia, które sprawią, że turyści poczują się jak obserwatorzy. Dopełnieniem dodatkowo, jest muzyka zaczerpnięta z najsłynniejszych hollywoodzkich produkcji.

Co można zobaczyć w Multimedialnym Muzeum Karkonoszy?

Muzeum Multimedialne w Karpaczu, poprzez odpowiednio ustawione sale pozwala na chronologiczne prześledzenie historii tego pasma górskiego. Rozpoczynając oczywiście od powstawania kontynentów, przez epokę lodowcową, aż do czasów współczesnych. To właśnie oferuje sala o nazwie “Machina Wszechczasów”. Wszystkie sale oferują jasne instrukcje dotyczące kierunku zwiedzania oraz wartych zobaczenia miejsc. Znajduje się w Muzeum Multimedialnym w Karpaczu również sala pod nazwą „Prakarkonosze”. Umożliwia prześledzenie tego, jak powstawały jedne z największych pasm górskich w historii Ziemi. Zobaczyć można jak wypiętrzały się Prakarkonosze i na własne oczy zaobserwować proces, który trwa miliony lat.

Jak się okazuje, pod Śnieżka znajdowało się kiedyś morze. W sali „Morze Kredowe” nie tylko poznać można prehistoryczne zwierzęta zamieszkujące ten region. Najciekawsze jest dowiedzenie się, co spowodowało zakończenie jego rozwoju w Karkonoszach. Rzadko zdać sobie można sprawę, jak duży wpływ na ewolucję Karkonoszy wpłynęła epoka lodowcowa. W Sali Multimedialnej Muzeum Karkonoszy poznać można, jak zlodowacenie wyglądało. Dodatkowo poczuć się zupełnie tak, jakby ta epoka wcale nie minęła.

Koniecznie należy odwiedzić także Multimedialną Makietę Karkonoszy. Zbudowana multimedialna instalacja pokazuje autentyczny obraz naniesiony na rzeźbę gór. Stanowi to pewnego rodzaju pokaz, którego reżyserem jest nikt inny jak natura. Warto zobaczyć to zjawisko chmur przelewających się przez strome zbocza. Potraktować to można jako sprawdzian wiedzy, którą nabyło się w poprzednich salach Muzeum Multimedialnym Karpacz.

Zobacz również

Kontakt

Tel: 888-123-459

E-mail: kontakt@palacbiesa.pl

Portal dla miłośników Karpacza i turystów. Dzięki nam odkryjesz Karpacz na nowo. Poznasz jego tajemnice i nietuzinkowe miejsca.

Zapraszamy do czytania !