Jak uwarzyć piwo w domu?

Wykonanie piwa w domu jest proste i przyjemne. Wszystkie składniki których potrzebujesz znajdziesz w najbliższym supermarkecie. Dziwią mnie ludzie, którzy uwielbiając piwo nigdy nie próbowali go uwarzyć w domowym zaciszu. Dzisiaj pokażę Ci w jaki sposób przygotować piwo, którego smakiem zaskoczycie zarówno swoich bliskich, jak również samych siebie..

Składniki:

Będziesz potrzebował spory garnek, najlepiej 12 litrowy. Do tego przyda Ci się 40 litrowy pojemnik, lejek sterylny, kuchenny termometr, łyżka z długim trzonkiem i butelki do rozlewania piwa. Z produktów żywnościowych przygotuj wodę destylowaną, suche drożdże (granulowane), 7 szklanek cukru i oczywiście 1,2 kilograma słodu jęczmiennego.

Twoje pierwsze piwo!

Wszystkie narzędzia i pojemniki musisz wyparzyć w gorącej wodzie. Pomieszczenie w którym będziesz warzył piwo powinno mieć stałą temperaturę 20 stopni i dobrze by było, gdyby nikt do niego nie zaglądał. Wiadro, w którym piwo będzie fermentowało potrzebuje spokoju. Nie może być narażone na żadne wstrząsy i wibracje.

Do wiadra nalej około 11 litrów wody. W tym samym czasie gotuj 7 litrów wody i dodaj do niego słód. Mieszaj całą miksturę przez około 20 minut. Następnie dodaj cukier i mieszaj do momentu, aż całkowicie się on rozpuści. Teraz musisz przelać całą miksturę do wiadra z wodą. Ważnym jest, aby zrobić to bardzo szybko po to, by w wiadrze powstały pęcherzyki powietrza, które pobudzą proces fermentacji. Gdy już wymieszasz całą miksturę dolej nieco zimnej wody tak, aby temperatura cieszy wynosiła maksymalnie 20 stopni. Wsyp drożdże i ponownie zamieszaj. Teraz przykryj wiadro wieczkiem lub szczelnie owiń folią i zostaw na 12 dni. Przez ten czas ani się waż zaglądać do środka.

Po 12 dniach spróbuj piwa. Nie powinno być już słodkie. Jeśli smak Ci nie odpowiada, odczekaj jeszcze kilka dni.

Butelkowanie

Wyparz butelki oraz zakrętki. Do każdej butelki wsyp 2 łyżki cukru i zalej piwem. Jeśli na dnie widzisz osad - skorzystaj z gazy lub szmatki. Nigdy nie nalewaj do pełna. Zostaw około 2,5 centymetra miejsca, bo cukier sprawi, że piwo nadal będzie fermentować (dojrzewać). Potrząśnij butelką i zanieś w ciepłe miejsce na około 3 dni. Po tym czasie możesz schować butelki do chłodniejszego miejsca, na przykład piwnicy. Pozostaw je tak długo, jak uważasz za właściwe. Piwo będzie dojrzewało. Im dłużej poleży, tym będzie lepszy.

Proces produkcji piwa w warunkach domowych to świetna zabawa i bardzo fajny efekt. Jeśli chcesz zaskoczyć znajomych, to przygotuj dla nich takie piwo.

Zobacz również

Kontakt

Tel: 888-123-459

E-mail: kontakt@palacbiesa.pl

Portal dla miłośników Karpacza i turystów. Dzięki nam odkryjesz Karpacz na nowo. Poznasz jego tajemnice i nietuzinkowe miejsca.

Zapraszamy do czytania !