Karpacz: Położenie, popularność

Karpacz to miasto administracyjne przypisane do województwa dolnośląskiego, leżące w powiecie jeleniogórskim. Położone w Sudetach Zachodnich, a dokładnie w Karkonoszach.Z 3 strony otoczony jest wzgórzami. Od strony południowej nad Karpaczem dominuje Śnieżka, od wschodu stoki Kowarskiego Grzbietu, od zachodu i północy wzgórza Strzelec i Czoło. Chcąc podziwiać piękne panoramy trzeba się zwrócić w stronę północno-wschodnią, gdzie na horyzoncie widać zbocza Rudaw Janowickich.

Niżej widoczna jest wnosi się charakterystyczna Księża Góra. Także w samym Karpaczu nie brakuje wzniesień, na których powstała masa wciągów narciarskich. Największe to Kolorowa, Karpatka i Husycka Górka.

Karpacz jest najpopularniejszym miastem Karkonoszy, nazywanym jej stolicą.
Swą renomę zawdzięcza doskonale rozwiniętej bazie sportowej, zwłaszcza przeznaczonej dla narciarzy. Jest tu kilkadziesiąt wyciągów krzesełkowych, naśnieżanych i oświetlonych stoków, wiele tras narciarskich o różnych stopniu trudności. Jest skocznia narciarska, na której skakał Adam Małysz, niestety już nieczynna, ale można z niej skoczyć na bungee czy jechać tyrolką.

Są też lodowiska, trasy dla narciarzy biegowych, a nawet tor saneczkowy. Temu wszystkiemu towarzyszy świetnie zaopatrzona sieć sklepów i wypożyczalni sprzętu sportowego oraz bogata oferta noclegowa. Hoteli, pensjonatów, domów wypoczynkowych czy kwater jest tu pod dostatkiem - w różnych miejscach, różnych cenach i standardach. To wszystko sprawia, że na pobyt w Karpaczu warto zarezerwować sobie sporo czasu.

 

 

Zobacz również

Kontakt

Tel: 888-123-459

E-mail: kontakt@palacbiesa.pl

Portal dla miłośników Karpacza i turystów. Dzięki nam odkryjesz Karpacz na nowo. Poznasz jego tajemnice i nietuzinkowe miejsca.

Zapraszamy do czytania !