Karpacz: Zabytki

Karpacz postrzegany jest jako miasto najlepiej odpowiadające potrzebom osób aktywnych sportowo. I tak jest w istocie, ale nie oznacza to, że pozostali turyści będą się tu nudzili. Co to, to nie! Sporą atrakcją miasta jest założone przez Henryka Tomaszewskiego Muzeum Zabawek.

Znajdziemy tam lalki i inne zabawki z różnych stron świata, wytworzone w ciągu ostatnich 200 lat. Świetne miejsce nie tylko dla dzieci, ale i dorosłych, którzy chcą przypomnieć sobie ulubione przedmioty z dzieciństwa. Drugą taką placówką jest Muzeum Sportu i Turystki z bardzo ciekawą kolekcją nart.

Jest też coś dla miłośników historii. To XII-wieczna świątynia Wang, która trafiła tu z Norwegii w 1842 r. dzięki staraniom hrabiny Fryderyki von Reden z Bukowca. Obecnie funkcjonuje w niej kościół gminy ewangelicko-augsburskiej. Charakterystyczny budynek stał się jednym ze znaków rozpoznawczych Karpacza.

 

Zobacz również

Kontakt

Tel: 888-123-459

E-mail: kontakt@palacbiesa.pl

Portal dla miłośników Karpacza i turystów. Dzięki nam odkryjesz Karpacz na nowo. Poznasz jego tajemnice i nietuzinkowe miejsca.

Zapraszamy do czytania !