Unikatowy Karpacz

Czy można zbudować cały kościół nie używając ani jednego gwoździa? Przekonać się o tym można odwiedzając Karpacz, stolicę Karkonoszy. Jest tam kilka bardzo ciekawych i równie ciekawie położonych zabytków.

Wspomniany kościół to świątynia Wang zbudowana pierwotnie w Norwegii około XII wieku. Stamtąd została sprowadzona do Karpacza w 1842 roku dzięki staraniom hrabiny Fryderyki von Reden z Bukowca. Obecnie funkcjonuje w niej kościół gminy ewangelicko-augsburskiej. Do jego budowy nie użyto ani jednego gwoździa, o czym można się przekonać zwiedzając świątynię.

Inne ciekawe rzeczy do obejrzenia w Karpaczu to Dom Carla Morgensterna, budynek Muzeum Sportu i Turystyki z bogatą kolekcją nart oraz Karczma Sądowa.

Ciekawe obiekty spotkamy też w okolicy Karpacza. W pobliskiej Sosnówce stoi XVIII - wieczna kaplica św. Anny, a przy karkonoskich szlakach kilka zabytkowych schronisk jak Strzecha Akademicka, Dom Śląski i przepięknie położona nad Małym Stawem Samotnia. Z kolei na szczycie Ścieżki stoi najwyżej położony zabytek sakralny w Polsce - kaplica św. Wawrzyńca wzniesiona w XVII wieku.

Zobacz również

Kontakt

Tel: 888-123-459

E-mail: kontakt@palacbiesa.pl

Portal dla miłośników Karpacza i turystów. Dzięki nam odkryjesz Karpacz na nowo. Poznasz jego tajemnice i nietuzinkowe miejsca.

Zapraszamy do czytania !