Karpacz: Atrakcje dla dzieci i rodzin cz. I

Western City 

To propozycja dla miłośników dzikiego zachodu, cowboyów, bydła i rodeo. Można tu spotkać szeryfa, Indianina, można też stać się mimowolnym świadkiem napadu na bank. Starsi mogą wstąpić do Saloonu, dzieci przejechać się pociągiem. Na turystów czekają też takie atrakcje jak rodeo, wypłukiwanie złota czy koncerty muzyki country. Miasteczko znajduje się pomiędzy Ściegnami a Karpaczem u podnóża Karkonoszy, 2 kilometry od Karpacza. Namiary GPS: 15°47'10"E, 50°47'12"N. Wstęp kosztuje 9 złotych dla dzieci, a 10 dla dorosłych.Obserwatorium Meteorologiczne

Jednym z najciekawszych miejsc w Karkonoszach i jedną z największych atrakcji turystycznych Karpacza i okolic jest Obserwatorium Meteorologiczne, które znajduje się na szczycie Ścieżki (1602 metry n.p.m.). Już sama jego lokalizacja dodaje mu uroku, bowiem ze Śnieżki przy dobrej pogodzie można sięgnąć okiem aż na dwieście kilometrów. Dodatkowo obiekt ten jest bardzo ciekawy architektonicznie. Obserwatorium działa tu od 1976 roku. Obejrzeć w nim można przyrządy pomiarowe, fotografie, dodatkowo można podziwiać z tarasu widokowego panoramę Karkonoszy.

 Miejskie Muzeum Zabawek

Sporą atrakcją Karpacza jest Miejskie Muzeum Zabawek. Zgromadzono w nim ponad 2 tysiące eksponatów z całego świata. Są lalki, wózki, pluszaki, drewniane pajacyki, szopki, samochodziki i mnóstwo innych przedmiotów, jakie wytworzono na przestrzeni ostatnich 200 lat. Zwiedzając placówkę dorośli wracają wspomnieniami w świat dzieciństwa, a dzieci mają okazję zobaczyć zabawki i lalki, których już dziś nie można kupić w sklepie. Założycielem Muzeum i głównym darczyńcą eksponatów był Henryk Tomaszewski, założyciel wrocławskiego Teatru Pantomimy. Muzeum otwarte jest od wtorku do niedzieli. Bilety kosztują 5 złotych ulgowe i 10 złotych dla osób dorosłych.

 

 

 

Zobacz również

Kontakt

Tel: 888-123-459

E-mail: kontakt@palacbiesa.pl

Portal dla miłośników Karpacza i turystów. Dzięki nam odkryjesz Karpacz na nowo. Poznasz jego tajemnice i nietuzinkowe miejsca.

Zapraszamy do czytania !